LİDYA KONSERVECİLİK

Lidya Konservecilik, 1989 yılında Ege bölgesinin en verimli toprakları olan Manisa'nın Turgutlu ilçesinde kurulmuştur. Sonraki yıllarda yapılan yatırımlarla 80.000 m2 alanda 35.000 m2 kapalı alana sahip olan tesisimiz, Türkiye'nin en büyük ve Avrupa'nın önde gelen tesislerinden biridir. Lidya Konservecilik yılda 20.000 ila 25.000 ton sebze işlemektedir. Bu temel sebzeler salatalık, domates, biber, Capia biberi, sarı uzun biber, patlıcan, lahana, yeşil domates, havuç, Jalapeno biber, biberiye Makedonya biberi, Yunan biberi, Kaliforniya biberi, karnabahardır. Lidya Konservecilik çoğunlukla üretim için cam kavanoz kullanmaktadır. Yılda 3, 5 ve 10 kilogramlık ambalajlardan oluşan 60 milyon cam kavanoz ve yaklaşık 1 ila 1.5 milyon teneke kutu üretimi yapılmaktadır. Günlük 200 ton sebze ve yaklaşık 750.000 kavanoz kapasitesine ulaşan Lidya Konservecilik sözleşmeli tarım yapıyor ve yüksek kalitedeki hammaddeden son tüketiciye kadar kontrollü bir şekilde üretilen sağlıklı gıdalar sunuyor. Ürünlerimizin kalitesi, HACCP gıda kontrol sistemi tarafından temin edilmektedir ve sahip olduğumuz IFS ve BRC sertifikaları ile sertifikalandırılmıştır.

Ürünlerimizin %80'i ihraç edilmektedir. Her ne kadar yıllar boyunca değişiklikler olmuş olsa da ihracat yaptığımız ülkeler aşağıda listelenmiştir.

Almanya

Fransa

İtalya

Büyük Britanya

Finlandiya

Danimarka

İsveç

Letonya

Litvanya

Estonya

Yunanistan

Yeni Zelanda

Kanada

Japonya

Tayvan

Lidya Konservecilik, son yıllarda artan cam kavanozlarda sağlıklı ürünler talebi karşısında Türkiye'nin seçkin markaları için üretim yapmaya başlamıştır. Yıllar geçmesine rağmen, bu markalara kalite ve hizmetimizle sağladığımız destek satışlarını büyük ölçüde artırdı. Lidya Konservecilik, çiğ sebze ihracatı yapan firmalar arasında Ege İhracatçı Birlikleri'nin ilk üç şirketindeki yerini 1., 2. veya 3. olarak daima korumuş ve sürdürmüştür.

Şirketimiz her yıl hem ilçemizde hem de ilimizde en yüksek kurumlar vergisini ödeyen en iyi şirketler arasında yer almaktadır.

Lidya Konservecilik, 160 çalışan için yıl boyunca istihdam olanakları sunmaktadır. Üretim sezonunda ayrıca 600 mevsimlik işçi istihdam edilmektedir. Doğrudan sağlanan istihdam olanaklarına ek olarak, şirketin binlerce çiftçi ve kamyon şoförü ve aileleri için yarattığı katma değer çok yüksek.

Misyonumuz

Çiftliklerden son tüketicilere kadar her aşamada kaliteli ve lezzetli ürünleri kontrollü bir şekilde hazırlamak ve katkı maddesi içermeyen gıdalar olarak tüketicilerin anılarına geleneksel lezzetler sunmak.

Vizyonumuz

İşbirliği yapan markalarımızı ülkelerindeki lider markalar yapmak ve onlarla birlikte büyümek.

Kalite Politikası

Konserve ürün üretimi sırasında HACCP kalite güvence sistemi uygulanacaktır. Bu sistemi uygulayabilmek için personel eğitimi ve iç teftişler üzerinde durulacak ve sistem içindeki hatalar (süreçler, ürünler ve hizmetler ile ilgili) ortadan kaldırılacaktır. Müşteriler üretilen konserve ürünleri, yerli ve yabancı piyasada uygulanacak kalite politikası ile meslektaşları arasında;Konserve ürün üretimi sırasında HACCP kalite güvence sistemi uygulanacaktır. Bu sistemi uygulayabilmek için personel eğitimi ve iç teftişler üzerinde durulacak ve sistem içindeki hatalar (süreçler, ürünler ve hizmetler ile ilgili) ortadan kaldırılacaktır. Ürettiğimiz konserve ürünleri yerli ve yabancı piyasada HACCP, IFS , BRC gibi aşağıda belirtilen kalite politikalarımız ile rakipleri arasında ilk üç sıradadır:

  • HACCP
  • Eğitim
  • Müşteri memnuniyeti
  • Fiyat
  • AR-GE
  • Kalite bilinci
  • Çevrenin korunması
  • Çalışma ortamlarının iyileştirilmesi
  • Türk Gıda Kodeksine Uyum
  • Yıllık revizyon fırsatı